Etsitkö kesätöitä?

2.3.2018 klo 9.00

Nuorisotoimi järjesti 13.2.2018 kesätyöinfon Urjalan Yhtenäiskoulun auditoriossa. Paikalla oli urjalalaisia yrittäjiä ja nuorilla oli mahdollisuus verkostoitua ja kysellä kesätöitä. Teimme kyselyn urjalalaisille yrittäjille avoinna olevista kesätyöpaikoista ja ohessa on listaus meille ilmoitetuista avoimista kesätyöpaikoista Urjalassa. Haethan kesätöitä ajoissa, onnea työnhakuun!

 

Urjalan avoimet kesätyöpaikat

- K-rauta Urjala (1-2 työpaikkaa, yli 16-vuotiaille) Ritva Syrjälä 0400-233487 tai ritva.syrjala@k-rauta.fi. Haku maaliskuun loppuun mennessä.

- Sisutuskahvila Augusta (1 työpaikka, yli 16-vuotiaille) Laura Ekman 0408698033 tai laura.ekman@hotmail.com. Haku sähköpostilla huhtikuun alkuun mennessä.

- Pirkanmaan osuuskauppa/ S-Market  (12 työpaikkaa, yli 14-vuotiaille) Virpi Holkko 010 767 1680 tai s-market.urjala.mp@sok.fi Varsinaiset kesätyöt täytetty. Tutustu työelämään ja tienaa paikat hakuun maalis-huhtikuussa.

- Nuutajärven Kartano oy (1 työpaikka, yli 16-vuotiaille) Sauli Siekkinen 0407722652 tai siekkinen@kaapeli.fi. Haku sähköpostilla tai puhelimitse 30.4 mennessä

- Maatila Pölkinvuori (1 työpaikka, yli 18 vuotiaille) Veli- Pekka Weckman 0400505073 tai veepee.eki@outlook.com. Haku maaliskuun loppuun mennessä.

- Urjalan seurakunta (4 työpaikkaa, yli 16-vuotiaille) Karolina Puuska 0408048835 tai karolina.puuska@evl.fi. Haku sähköpostilla 31.3 mennessä

- Tapion autopesu (1 työpaikka, yli 15-vuotiaille) Tapio Jokinen 0505937168 tai info@tapionautopesu.com

- Someron säästöpankki Urjalan konttori (1 työpaikka, yli 18 vuotiaille) Satu Alanne 0290412308 tai satu.alanne@saastopankki.fi

- Metsäpalvelu Taikatyö (1-3 työpaikkaa, yli 16-vuotiaille) Pasi Ruuska 0401677045 tai pasi.ruuska@taikatyo.fi

- Urjalan seudun vanhustenkotiyhdistys ry, palvelutalo Reikonlinna (6 työpaikkaa, yli 16-vuotiaille) Tuija Vähä-Touru 0403576441 tai tuija.vaha-touru@reikonlinna.fi

- K-supermarket Mari (15-20 työpaikkaa, yli 14-vuotiaille) Mari Korpikaivo 0405643907 tai mari.korpikaivo@k-supermarket.fi. Haku maaliskuun puoleen väliin mennessä, hakemus mieluiten suoraan Mari Korpikaivolle.

- Urjalan 4H-yhdistys (3 työpaikkaa, yli 16-vuotiaille) Simo Närvänen 0407379885 simo.narvanen@4h.fi

- Urjalan kunta, tekninen palvelukeskus, (n.10 työpaikkaa, yli 16-vuotiaille) Anniina Rekola 040 335 4286 tai anniina.rekola@urjala.fi Haku urjala.fi sivujen kautta tai toimittamalla hakemus kunnantalolle 29.3 mennessä.